wtorek, 19 kwietnia 2016

Prog-Rockowanie: Believe, Brain Connect, FractalMind - Łódź [ŁDK], 16 IV 2016 [galeria zdjęć]


Pięknie odnowiona sala Łódzkiego Domu Kultury po raz kolejny gościła znakomitych muzyków z innych polskich miast oraz całkiem liczny kontyngent zamiejscowych fanów muzyki progresywnej, którzy zjechali do Łodzi na świetnie zapowiadający się muzyczny wieczór. Wieczór, który absolutnie nie rozczarował. Otwierająca występy grupa FractalMind zadbała, by było mocno i głośno, a w trakcie jej koncertu sala powoli zapełniała się słuchaczami. A tak - publiczność. Zazwyczaj narzekam na mizerną frekwencję podczas koncertów w ŁDK-u, mimo niskich cen. Tym razem niespecjalnie jest na co narzekać. Owszem, było jeszcze mnóstwo miejsca, ale prawie setka osób na widowni, to już przyzwoita liczba. Oby tak dalej. Po FractalMind na scenie pojawiła się formacja Brain Connect, na której występ czekałem tego wieczora najbardziej. W końcu to autorzy jednej z najciekawszych polskich płyt ostatnich kilku lat. Grupa wykonała swój debiutancki album w całości, doprawiła też set nowymi utworami. Wyszło kapitalnie. Instrumentalna wirtuozeria, radość z grania, światła i dym robiące kapitalny klimat na scenie. Niejako na deser najbardziej znana formacja tego wieczora - grupa Believe, dla której był to jeden z pierwszych koncertów w nowym składzie. Składzie, który wciąż się dogrywa, ale brzmi coraz lepiej. Obecnie Believe to mieszanka doświadczenia z młodością i to się sprawdza. Pozostaje czekać na więcej nowych nagrań. Trzy zespoły, trzy różne muzyczne ścieżki. Było bardzo ciekawie.

Podziękowania dla Krzyśka Barana za organizację i możliwość fotografowania. 

Believe


 


 Brain Connect
FractalMind


Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Nie bądź bucem, nie kradnij cudzej własności. Chcesz się nimi podzielić - podlinkuj ten wpis lub spytaj o zgodę.

--
Zapraszam na współprowadzoną przeze mnie audycję Nie Dla Singli w każdą sobotę o 20
http://zak.lodz.pl - tu można nas słuchać
http://facebook.com/niedlasingli - a tu z nami porozmawiać w trakcie audycji
oraz na prowadzoną przeze mnie audycję Lepszy Punkt Słyszenia w radiu Rock Serwis FM w każdy piątek o 22 (powtórki w soboty o 14)
http://rockserwis.fm - tu można mnie słuchać
http://facebook.com/lepszypunktslyszenia - a tu porozmawiać ze mną w trakcie audycji1 komentarz:

  1. cieszę się, że się udało i wieczór owocował w masę muzycznych wrażeń;)

    OdpowiedzUsuń