wtorek, 21 czerwca 2016

Steve Vai - Warszawa [Progresja Music Zone], 20 VI 2016 [galeria zdjęć]

Steve Vai to wirtuoz, Steve Vai to showman, Steve Vai to chyba po prostu fajny gość. Do takich wniosków można dojść, oglądając go na żywo. Obecnie jeden z najsławniejszych gitarowych wymiataczy wszech czasów jest w trasie z sekcją rytmiczną Philip Bynoe / Jeremy Colson i drugim gitarzystą Dave'em Weinerem, którzy oczywiście przede wszystkim robią tło dla mistrza, ale sami też są bardzo sprawnymi muzykami, dzięki czemu w trakcie dwuipółgodzinnego koncertu nie brakowało okazji, by skupiać swą uwagę także na ich grze. Najważniejszym punktem obecnych koncertów Vaia jest odegranie w całości wydanej w 1990 roku płyty Passion and Warfare, więc i cała oprawa przypomina nieco pełen audiowizualnego kiczu przełom lat 80. i 90. Są więc wstawki wideo z epoki z płomieniami ognia, fankami z zaawansowanym stadium pastelozo-tapirozy, które gonią swojego idola, starożytnymi kolumnami i wszelkimi innymi elementami, które miały wtedy robić odpowiednio podniosłą otoczkę. Do tego gościnny udział kilku przyjaciół takich jak Joe Satriani czy John Petrucci (oczywiście dzięki nagranym wcześniej wstawkom wideo - na ekranie pojawili się także Brian May i Frank Zappa w archiwalnych materiałach). Ale to wszystko pasowało, w końcu muzyka, którą gra Vai jest dzisiaj już trochę niemodna, gdyż czasy największej popularności ultraszybkich wymiataczy raczej już przeminęły. Mimo wszystko warszawska Progresja pękała w szwach (i rozpuszczała się przez panujący upał), a mistrz - mimo momentami mało przystępnej muzyki - zrobił prawdziwe show, w które zaangażował nawet dwójkę młodych widzów, którzy usiłowali stworzyć z nim improwizowaną kompozycję. I nawet jeśli czasami w tych swoich popisach Vai zapędza się blisko granicy z Królestwem Wszelkiej Przesady, to luz, jaki cały zespół prezentuje na scenie, oraz pozytywny nastrój szefa tej wesołej gromadki muszą wpływać także na humory widowni.


Podziękowania dla Klubu Progresja za możliwość fotografowania.Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Nie bądź bucem, nie kradnij cudzej własności. Chcesz się nimi podzielić - podlinkuj ten wpis lub spytaj o zgodę.

--
Zapraszam na współprowadzoną przeze mnie audycję Nie Dla Singli w każdą sobotę o 20
http://zak.lodz.pl - tu można nas słuchać
http://facebook.com/niedlasingli - a tu z nami porozmawiać w trakcie audycji
oraz na prowadzoną przeze mnie audycję Lepszy Punkt Słyszenia w radiu Rock Serwis FM w każdy piątek o 21 (powtórki w soboty o 13)
http://rockserwis.fm - tu można mnie słuchać
http://facebook.com/lepszypunktslyszenia - a tu porozmawiać ze mną w trakcie audycji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz