niedziela, 25 października 2015

Bob Geldof [Soundedit Festival] - Łódź [Klub Wytwórnia], 24 X 2015 [galeria zdjęć]Sir Bob Geldof był główną gwiazdą ostatniego dnia Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, który odbył się w dniach 22-24 października w Łodzi. Geldof nie tylko został uhonorowany statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, lecz także dał ze swoim zespołem niemal dwugodzinny koncert prawie na sam koniec trzydniowej imprezy. Bądźmy szczerzy – wielu osobom Geldof jest bardziej znany jako działacz społeczny/aktywista niż jako muzyk. Co więcej, nigdy nie był i nie jest wybitnym wokalistą ani instrumentalistą, co zresztą było słychać podczas sobotniego koncertu, który nie był wolny od pomyłek, nietrafionych dźwięków, „rozmijania się” muzyków i innych drobnych wpadek. Ale nikomu na sali to nie przeszkadzało, bo występ Irlandczyka zapewnił licznie zgromadzonym przede wszystkim olbrzymią dawkę energii i emocji. Bez względu na to, czy grupa grała politycznie zaangażowane numery poprzedzane długimi opowieściami lidera, czy uderzała w pełne optymizmu klimaty reggae lub szalonego rockandrolla, pod sceną atmosfera była znakomita. Być może Geldof muzykiem wybitnym nie jest, za to postacią wielką jest na pewno.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Nie bądź bucem, nie kradnij cudzej własności. Chcesz się nimi podzielić - podlinkuj ten wpis lub spytaj o zgodę.

--
Zapraszam na współprowadzoną przeze mnie audycję Nie Dla Singli w każdą sobotę o 20
http://zak.lodz.pl - tu można nas słuchać
http://facebook.com/niedlasingli - a tu z nami porozmawiać w trakcie audycji
oraz na prowadzoną przeze mnie audycję Lepszy Punkt Słyszenia w radiu Rock Serwis FM w każdy piątek o 22 (powtórki w soboty o 14)
http://rockserwis.fm - tu można mnie słuchać
http://facebook.com/lepszypunktslyszenia - a tu porozmawiać ze mną w trakcie audycji


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza