sobota, 28 marca 2015

The Brew [support: Ordalia] - Warszawa [Progresja], 27 III 2015 [galeria zdjęć]

Zespół The Brew ma w Polsce coraz większe grono fanów, nic więc dziwnego, że wraca do nas często. Właściwie należałoby napisać, że wracają dwaj panowie Smithowie - Kurtis (perkusista) i jego ojciec Tim (basista), bo wokalista tria - Jason Barwick - od jakiegoś czasu jest szczęśliwym mieszkańcem naszego kraju, więc on tu właściwie jak na swoim. W koncertowej setliście dominowały utwory z bardzo dobrej zeszłorocznej płyty Control, o której pisałem kilka miesięcy temu. Ale nie zabrakło starszych numerów oraz coverów - te wypełniły przede wszystkim ostatnią część koncertu. Jeśli komuś było mało zabawy przy kompozycjach The Brew, mógł się wyszaleć przy numerach Hendrixa, Led Zeppelin czy The Doors. Atmosfera była gorąca (także dzięki temperaturze na sali), mała sala w Progresji zdecydowanie w szwach nie pękała, ale około setka osób, które postanowiły przejść się na występ Anglików, zgotowała grupie niezwykle gorące przyjęcie, za które muzycy odwdzięczyli się bardzo żywiołowym, dwugodzinnym występem oraz - tradycyjnie - wspólnymi fotografiami, podpisami i rozmową po koncercie. The Brew mieli tego dnia silną konkurencję w stolicy w postaci koncertu Archive, ale bez względu na poziom tego drugiego wydarzenia, wszyscy nieobecni mogą oficjalnie żałować, że zabrakło ich tego dnia w Progresji.

Jako support wystąpiła warszawska grupa Ordalia, która zaprezentowała solidne melodyjne granie, łączące rockową energię z momentami popową chwytliwością. Mocny wokal i dynamiczne gitary sprawiły, że grupa świetnie wywiązała się z zadania rozgrzania gromadzącej się powoli publiczności.


Podziękowania dla klubu Progresja za zaproszenie oraz możliwość fotografowania podczas koncertu. Więcej zdjęć / More photos:
https://www.flickr.com/photos/jakubbizonmichalski/sets/72157649280132874/   The Brew
https://www.flickr.com/photos/jakubbizonmichalski/sets/72157651602050712/ Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia

Ordalia


Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa. Nie bądź bucem, nie kradnij cudzej własności. Chcesz się nimi podzielić - podlinkuj ten wpis lub spytaj o zgodę.


---
Zapraszam na współprowadzoną przeze mnie audycję Nie Dla Singli w każdą sobotę o 20
http://zak.lodz.pl - tu można nas słuchać
http://facebook.com/niedlasingli - a tu z nami porozmawiać w trakcie audycji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz